X
סגירה
מכון מופ"ת דף הבית
יום שישי, ה' בתשרי תשפ"ג,
30 בספטמבר 2022
שירותי המידע ניתנים לסגל ההוראה במוסדות המכשירים מורים בלבד.
השירות במרכז הידע האקדמי יינתן באופן מקוון בלבד. אין קבלת קהל.

לקט מאמרים תקופתי

לעדכון חודשי הקלידו כתובת דואל הרשם

מאגרים

מאגרי פרסומים ומידע בארץ ובחו"ל המאפשרים חיפוש וגישה לחומרים בחינם. חלקם מציגים פריטים ביבליוגרפיים והפניות לפריטי מידע, וחלקם מספקים את המסמכים ואת המאמרים המלאים.

מאגרי מידע חופשיים ברשת

גישה למאגרים ממכון מופ"ת
Eric
פריטים ביבליוגרפיים ותקצירים של מאמרים מתוך כתבי עת, ספרים, מחקרים, דוחות, כינוסים בתחום החינוך ועוד. מו"ל: משרד החינוך האמריקני. כיסוי: החל משנת 1982
Teacher Training Recourse Bank (ttrb)
פרויקט המציע גישה חופשית לגוף ידע הולך וגדל בנושא הכשרת מורים. החומרים עוברים ביקורת אקדמאית על ידי מומחים בהכשרת מורים מכל רחבי בריטניה. באתר גם שירות e-librarian המציע ייעוץ והכוונה לחומרים.
Find Articles
מאגר מידע בין-לאומי רב-תחומי בתחומים אקדמאיים, הכולל גם כתבי עת בתחומי החינוך, הפסיכולוגיה, מדעי החברה וההדרכה. המאמרים במאגר מופיעים בשלמותם (full-text) וניתנים לדליית מידע על פי מפתחות, כותרות וקטגוריות נושאים.
Education-Line
מאגר של מסמכי עבודה, מאמרים מכינוסים וספרות אלקטרונית בתחומי המחקר החינוכי, מדיניות ופרקטיקה.
Google Scholar
מנוע המאפשר עריכת חיפוש מידע בתחום הספרות המדעית-אקדמית בלבד: במאמרים מכתבי עת מדעיים, דיסרטציות, ספרים, תקצירים, דוחות מדעיים ועוד. הפרסומים זמינים באינטרנט ברמת הטקסט המלא או ברמת התקציר (לעתים רק ברמת הציטטה).
DOAJ
מאגר כתבי העת בגישה חופשית (open access) הגדול מסוגו.
מכסה 157 כתבי עת בתחום החינוך (נכון ליוני 2006), כולם בעלי peer-review.
חיפוש מאמרים נעשה דרך search article בתפריט שמימין.
OAIster
פרויקט של אוניברסיטת מישיגן המהווה אינדקס של מקורות דיגיטליים (עם אוריינטציה אקדמאית) עם גישה לכמעט 600 ספריות וארגונים. OAIster מתפקד כמנוע-על המאפשר חיפוש מתקדם בהם. תוצאות החיפוש כוללות תיאור הפריט והפניה אל הפריט.
Ingenta
מאגר של כ-20 מיליון מאמרים, דוחות ודיסרטציות מתוך כ-30 אלף פרסומים אקדמאיים ומקצועיים. החיפוש במאגר הוא ללא תשלום ויכול להיערך גם על פי קטגוריות או על פי שם הפרסום. ניתן להזמין בתשלום חומרים ודיסרטציות באמצעות צוות מרכז המידע.
אלמוג
מאגר מידע פדגוגי העוסק בתכנון לימודים (Curriculum & Instruction, Curriculum Design) בכל תחומי הדעת, במרב מקצועות הלימוד ולכל חטיבות הגיל במערכת החינוך הפורמלי ובחינוך הלא-פורמלי. המידע במאגר מאפשר עיון בין-תחומי ותכנון לימודי אינטרגטיבי.
רמב"י
מאגר ובו רשימת מאמרים במדעי היהדות. במאגר מופיעות הפניות ביבליוגרפיות למאמרים בתחומי היהדות, לימודי ארץ ישראל ומדינת ישראל משנת 1966 ואילך. המאמרים לקוחים מכתבי עת מדעיים, מספרי יובל וזיכרון ומאסופות מחקרים בעברית ובשפות לועזיות שונות. לעתים קיים קישור לטקסט המלא של המאמרים.
מת"ל
מאגר המרכז המתוקשב לתכנון לימודים, מרכז פדגוגי ברשת האינטרנט של המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי, באר שבע.
אוצרות החינוך היהודי
מאגר ייחודי מסוגו, האוצר בתוכו מקורות הכתובים בעברית, העוסקים בענייני החינוך היהודי, בהגות החינוך היהודי ובתולדותיו, בארץ ובתפוצות, מימי הביניים ועד ראשית המאה העשרים. מידע ביבליוגרפי על 1,200 ספרי לימוד.
מאגר ספרות הקודש
הטקסטים הספרותיים של התנ"ך, משנה, תוספתא, תלמוד ירושלמי, תלמוד בבלי ומשנה תורה להרמב"ם.
פרויקט בן-יהודה
פרויקט בן-יהודה פועל מאז שנת 1999 ועוסק ביצירת מהדורות אלקטרוניות של נכסי הספרות העברית וריכוזן באתר אינטרנט לטובת הציבור, בחינם ובאופן חופשי לשימוש. ניתן למצוא במאגר מיצירותיהם של חיים נחמן ביאליק, רחל, אחד העם, אליעזר בן-יהודה, תרגומי טשרניחובסקי, אברהם מאפו, שלום עליכם ועוד.
מאגר מילו"א- משאבי לשון ואוריינות
המאגר נועד לשמש פורטל של משאבי לשון ואוריינות לתועלת מורי המורים והסטודנטים במכללות, לחוקרים ולמורים באקדמיה ובמערכת החינוך. המדור העיקרי של המאגר הוא ספרייה דיגיטלית בנושאים הנוגעים לידע הלשון והאוריינות שנאספו משך שנים רבות על ידי ד"ר צבי שראל. במאגר מגוון של טקסטים ומטלות קריאה וכתיבה ברמות שונות, כדי לענות על צרכיהם של לומדים בעלי מוכנות שונה ורמת לימודים דיפרנציאלית. המאגר שנבנה ופותח לצורכי הכשרת המורים, מכיל גם הערות דידקטיות המכוונות לדרך ההוראה של נושאים שונים.
רשימת מאגרי המידע שפתחו ע"י משרד החינוך
רשימה מקיפה ושיטתית של מאגרי המידע שפותחו ע"י משרד החינוך בשנים האחרונות לטובת המורים, המנהלים ובתי הספר בארץ. בין המאגרים החשובים ברשימה ניתן לציין את מאגר חוזר מנכ"ל (כולל חיפוש מתקדם וחיפוש מורכב), מאגר איתור בתי ספר, קטלוג שירות הסרטים הישראלי, מאגר הפרסומים החינוכי כולל פרסומי האגף לתכנון ופיתוח תוכניות לימודים.
מאגר קישורן
מאגר הקישורים 'קישורן' של הסתדרות המורים הקרן לקידום מקצועי, מציע למשתמשים קישורים לחומרי למידה בלתי מבוקרים הנמצאים בנבכי האינטרנט.

החומרים אותרו על ידי מידענים ,מופתחו וקוטלגו, ומוצעים למשתמשים בממשק קל ונוח. המאגר גדל ברציפות ונבדק בהתמדה, למנוע קישורים שבורים או כפולים.
גישה למאגרים ממכון מופ"ת